1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! Saat 15:00 a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoya Verilir! 1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! Saat 15:00 a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoya Verilir! 1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! Saat 15:00 a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoya Verilir! 1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! Saat 15:00 a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoya Verilir!

4S 40A Lityum Batarya BMS Kartı Enhanced Versiyon - 18650 Pil Şarjı için Uygun

Adet
WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

4S 40A Lityum Batarya BMS  Kartı Enhanced Versiyon - 18650 Pil Şarjı için Uygun


ÜRÜNDE BALANS ÖZELLİĞİ YOKTUR


Not 1: Bu ürün nominal çalışma gücü 170W ve altında olan motorlu cihazlar (matkap vb.) için uygundur. 

Not 2: Pilleri direk bağladığınızda matkap çalışıyor ama bms devresinden çıkış alınca matkap çalışmıyor ise;
Kullandığınız pillerin verebileceği anlık akım miktarı düşük gelmektedir. Motorlar ilk harekete geçerken normalden kat kat fazla akım çekerler. Kullandığınız piller bu akımı karşılamaya çalışırken voltajları anlık olarak sınırın altına düşer. Pillerin voltajının bayıldığını anlayan bms devresi çıkışı kapatır. Yani bms görevini yapıyor demektir. Daha kuvvetli pil almanız gerekir yada paralel olarak pil eklemeniz gerekir. Daha yüksek akımlı bms devresi almanız hiçbirşeyi değiştirmez.
4S 40A BMS batarya kartlarının Enchanced versiyonu motor çalışmaları için özel olarak geliştirilmiştir.  Piller mutlaka sınırlı akımlarda şarj edilebilir. Akım kontrolü olmadan pil şarj işlemi yapılması pillerin ömrünün azalmasına sebep olur. Benzer şekilde yüksek akımın hızla pillerden çekilmesi de pillere zarar verir. Bms ürünleri pilleri şarj eder gibi görünsede akım kontrolü yapmazlar. Sadece pilleri koruma amaçlı kullanılması uygun olandır. Akım kontrolü bir kaynak ile bms kartlarınız ile pillerinizi şarj etmeniz gerekmektedir. Pil şarj akımı, pil kapasitesinin 1/10 2/10 gibi seviyelerinde olması gerekir. Unutmayın çok yüksek akımlı şarj veya deşarj zaman/güç kazandırırken pil ömrünü azaltacaktır. 

Soru : Şarj dolduğunda şarj işlemini kapatırmı ?
Cevap : Normalde bu işlem için üretilmemişlerdir fakat yüksek voltaj koruması olduğu için pillerden biri 4.2 volta ulaşırsa şarj işlemini keser.Böylece şarj işlemini kesme işlevinide yapmış olur fakat dikkat edilmesi gereken husus şudur; pillerden biri 4.2 volta ulaşsa dahi şarj işlemini keser.Diğer pillerin voltajı 3.8 de bile kalsa şarj olmaz.Bu yüzden pilleri bms ye monte etmeden önce tek tek şarj edip 4.2 volta getiririnki eşit olarak devam etsinler. Pillerin üretim yılı, hatta marka ve modeli de eşit olmalıdır ki voltajları eşit olarak devam etsin veya sağlıklı bir şarj işlemi gerçekleşebilsin. 

Özellikler: 

4S 14,8V 40A Lityum Pil Koruma Kartı
Şarj Voltajı: 16.8V - 17V
Azami Voltaj Koruması: 4.25V - 4.35V ± 0.05V
Asgari Voltaj Koruması: 2.3V - 3.0V ± 0.05V
Çalışma Akım Aralığı: 0-20A
Anlık Yük Akımı: 34-40A
Sızıntı Akımı: 30uA
Kısa Devre Koruması
Yüksek Şarj Koruması
Aşırı Deşarj Koruması
Boyut: 44mm x 55mm x 4mm
Ağırlık : 8.8 gr.

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 17:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 17:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...