1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! Saat 15:00 a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoya Verilir! 1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! Saat 15:00 a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoya Verilir! 1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! Saat 15:00 a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoya Verilir! 1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! Saat 15:00 a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoya Verilir!

DC-DC Step Down 4.8 - 30V 4A Otomatik Güneş Enerjisi Şarj Kartı

Adet
WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

DC-DC Step Down 4.8 - 30V 4A Otomatik Güneş Enerjisi Şarj Kartı

 

Solar enerji için kullanılabilen kaliteli bir modüldür.


Devre çıkışı belirli bir voltaja ve akıma ayarlandığında ihtiyaca göre otomatik olarak çıkışındaki aküyü şarj edebilir veya cihazları çalıştırabilir. Ekstra bağlantılara veya ayarlamalara gerek yoktur.


Geniş voltaj girişi 4.8-30 V, geniş voltaj çıkışı 0.5-30V ile hem boost hem de buck olarak kullanılabilir. Örneğin, çıkış voltajını 18 V olarak ayarlarsınız, daha sonra giriş voltajı 5-30 V arasında değişecektir, 18 V sabit çıkacaktır; giriş 12 V, potentiometer metreyi 0.5-30 V herhangi bir çıkışı ayarlamak için ayarlayın.

XL6009/LM2577 çözümünden yüksek güç, yüksek verimlilik ve daha iyi performans. Büyük harici güç yüksek gerilim MOS, büyük paket yüksek akım ve yüksek dayanım gerilimi Schottky diyot. Isı dağılımını ve bakırını artırın.


Ürün parametreleri:

Giriş voltajı: 4.8-30 V

Çıkış voltajı: 0.5-30 V

Çıkış akımı:3a'daki uzun vadeli stabiliteye, ısıyı güçlendirmek için 4a'ya ulaşabilir

Çıkış gücü:Doğal soğutma 35 W, ısıyı güçlendirir 60 W

Dönüşüm verimliliği: 88% ya da öylesine

Kısa devre koruması: evet

Çalışma frekansı: 180 KHZ

Boyut: uzunluk * genişlik * yükseklik 68*37*22mm

Ağırlık: 39g

 


Modül kullanımı:

1. aşırı akım koruma özelliği ile genel bir adım ve adım aşağı modül olarak kullanılır

Talimatlar:

(1) CV sabit voltaj potentiometer metresini ayarlayın, böylece çıkış voltajı istediğiniz değere ulaşır.

(2) multimetre 10A akım ölçüm çıkışı kısa devre akımı ile (doğrudan iki test kablosuna çıkış bağlanabilir),CC sabit akım potentiometer metresini ayarlarken, çıkış akımı önceden belirlenmiş bir aşırı akım koruma değeri elde etmek için. (Multimetre gibi akım değeri 2A olduğunu gösterir, daha sonra maksimum akım sadece 2A olduğunda modülü kullanın, kırmızı sabit voltaj sabit akım gösterge ışığı olduğunda akım 2A, aksi takdirde gösterge ışığı kapalı)

Not: bu durumda kullanıldığında, çıkış 0.05 ohm akım örnekleme direncine sahip olduğundan, yüke bağlı 0 ~ 0.3 V voltaj düşüşü olacak, bu normal bir fenomendir! Bu voltaj düşüşü yükünüzle aşağı çekilmez, ancak örnekleme direncine indirgenir.

2. pil şarj cihazı olarak kullanılır

Modülün sabit olmayan akım fonksiyonu, pilin güç tüketimi ve şarj cihazı çok büyük olduğu için pili şarj etmek için kullanılamaz, şarj akımı çok büyüktür, pil hasarı ile sonuçlanan, bu nedenle pilin sabit akış şarjı kullanmak için başlangıcı, Şarj belirli bir dereceye kadar olduğunda, otomatik olarak sabit voltaj şarjına geri döndüğünde.

Talimatlar:

(1) şarj edilebilir pil belirlemek için pil voltajı ve şarj akımı şarj etmek gerekir, eğer lityum pil parametreleri 3.7 V/2200 mAh, daha sonra şamandıra gerilimi 4.2 V, 1C veya 2200mA maksimum şarj akımı.

(2) yüksüz koşullar, çıkış voltajını ölçmek için multimetre, sabit voltaj potentiometer metresini ayarlayın, böylece çıkış voltajı şamandıra voltajına; (3.7 V lityum pil şarjı ise, çıkış voltajı 4.2 V olarak ayarlanabilir)

(3) bir multimetre 10A akım ölçüm çıkışı kısa devre akımı ile (doğrudan iki test kablosuna çıkış bağlanabilir),sabit akım potentiometer metresini ayarlarken, çıkış akımı önceden belirlenmiş bir şarj akımı değerine ulaşır;

(4) şarj lambası akım fabrika varsayılan 0.1 kez şarj akımı çevirin. (Şarj işlemi sırasında pil yavaş yavaş azalır ve şarj akımı 1A olarak ayarlanırsa, sabit akım şarjı sabit voltaj şarjı için yavaş yavaş azalır, daha sonra şarj akımı 0.1A 'dan az olduğunda, mavi ışık kapalı, pil şarjı tamamlandığından beri yeşil ışık)

(5) aküye bağlı, şarj.

(Adımlar 1, 2, 3, 4: giriş sonlandırma güç kaynağı, çıkış pili yüklemez)

3. yüksek güç LED sabit akım sürücü modülü olarak kullanılır

(1) led'i sürmek için ihtiyacınız olan çalışma akımını ve maksimum çalışma voltajını belirleyin;

(2) yüksüz koşullar altında, çıkış voltajını ölçmek için multimetre, sabit voltaj potentiometer metresini çıkış voltajına LED maksimum çalışma voltajına ayarlayın;

(3) çıkış kısa devre akımını multimetre 10A akım seviyesi ile ölçerken, sabit akım potentiometer metresini ayarlarken, çıkış akımı önceden belirlenmiş LED çalışma akımına ulaşır;

(4) LED, test makinesine bağlı.

(Adım 1, 2, 3: giriş güç kaynağı, çıkış yüksüz LED ışıkları.)

Not: bu modül 3a'dan fazla, 35 W kullanımda, lütfen ısıyı güçlendirin!

Önlemler:

1. modül girişi-çıkış çıkışından devre dışı bırakılır-aksi takdirde sabit akım fonksiyonu devre dışı bırakılır.

2. güç kaynağının güç süresinin çıkış yükü için gereken güçten daha büyük olduğundan emin olun!

3. modül girişi hiçbir giriş anti-ters fonksiyonu, güç kaynağı pozitif ve negatif yönüne dikkat edin.

4. giriş voltajı 8 V veya daha fazla, modül maksimum güç çıkışı, giriş voltajı 5 V olduğunda, çıkış gücü yaklaşık 15 W. Maksimum 4A modül akım değeri, öncül çıkış 17 V gibi maksimum çıkış gücü ile sınırlıdır, akım 2a'dan büyük olmamalıdır.

5. çıkış kısa devre koruması ile modül.

6. modül giriş düşük voltaj koruma fonksiyonu vardır, varsayılan yaklaşık 4.2 V, bu değerin altında, çıkış otomatik olarak kesilir, giriş voltajı geri kazanımından sonra kendiliğinden başlar.

7. modül üç gösterge içerir, sabit voltaj sabit akım durum göstergesi (kırmızı, sabit akım modu ışığı),şarj göstergesi (mavi),talimatlarla dolu (yeşil, lamba akımını ayarlanan akımın 0.1 katıdır).

 

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 17:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 17:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...